O nás, učitelé

Historie Aikido v Šumperku sahá až do roku 1995, kdy zde skupina nadšenců začala cvičit toto bojové umění. Postupem času pak v Šumperku vzniká několik oddílů Aikido.

Náš oddíl v této podobě vznikl v roce 2013 přestěhováním dětského oddílu pod Středisko volného času Doris. Vzniká Aikido klub Šumperk, který se následně stává členem České Asociace Aikido. Otvíráme také samostatné tréninky pro dospělé a v nabídce máme cvičení téměř pro všechny věkové kategorie (od 9 let až „neomezeně“). Máme u nás členy s mnohaletou zkušeností s Aikido, tak i úplné začátečníky. Aktuální členská základna je po věkové stránce zastoupena v rozmezí (+/-)9 až 60 let a po technické stránce od žákovských technických stupňů ‚Kyu‘ až po mistrovské stupně ‚Dan‘.

V případě zájmu o cvičení můžete využít zkušebního tréninku zdarma. Rozpis tréninků, kde cvičíme a cenu za cvičení naleznete zde…

Učitelé v našem klubu

tfTomáš Ficnar – 3.dan Aikikai
Aikido se věnuje 24 let
– tréninky dětí a dospělých
– vedoucí klubu
fsFrantišek Šikula – 1.dan Aikikai
– tréninky dospělých
Jiří Urban – 2.dan Aikikai
– tréninky dospělých
Roman Krupička – 1.dan Aikikai
– tréninky dospělých

Náš klub je členem České Asociace Aikido  (ČAA), která je mezinárodně uznána v systému Aikikai – Hombu Dojo Tokyo.
ČAA prezentuje především didaktický systém japonského učitele Masatomi Ikedy (7.dan Aikikai). Do roku 2001 navštěvoval pan Ikeda 2x ročně ČR, kde se pod jeho vedením pořádaly stáže Aikido (letní a zimní školy). V součastné době v rámci stáží ČAA nejvíce prezentuje tento systém jeho švýcarský asistent a přímý žák Daniel Vetter (7.dan Aikikai) a z českých učitelů Miroslav Kodym (6.dan Aikikai). V rámci ČAA jsou pořádány pravidelné stáže těchto i dalších českých a zahraničních učitelů. Naši členové se těchto stáží pravidelně účastní.

Ikeda
Masatomi Ikeda – 7.dan Aikikai
Vetter
Daniel Vetter – 7.dan Aikikai
Miroslav Kodym
Miroslav Kodym – 6.dan Aikikai